Teksty

A co z homoseksualizmem?

W Polsce od zawsze widoczne były przejawy niechęci wobec osób o innej orientacji seksualnej. Oczywiście środowiska kościelne mają to do siebie, że wypowiadają się o czymś, co przeczy ich nauczaniu (jedynemu słusznemu) w sposób nadzwyczaj ostry. Nawoływanie do palenia homoseksualistów na stosach wydaje się być niewarte komentarza, jednak ten sam duchowny powiedział, że homoseksualizm przeczy prawom natury, i że nikt nie rodzi się homoseksualistą. W tym wpisie chciałbym wyprowadzić z błędu osoby, które myślą podobnie.

Zacznę od artykułu, który ukazał się w magazynie „21 wiek” w grudniowym numerze z 2008 r., który to wbrew twierdzeniom duchownych pokazuje, że człowiek jednak rodzi się homoseksualistą i czynniki zewnętrzne wcale nie muszą mieć wpływu na orientację seksualną. Orientacja seksualna kształtuje się we wczesnym stadium rozwojowym i jest uwarunkowana genetycznie. Najnowsze badania szwedzkich naukowców wykazały, że mózg homoseksualistów różni się od mózgu ludzi heteroseksualnych. Zespół odkrył różnice w aktywności ciała migdałowatego, odpowiadającego za emocje. Badania prowadzone przy pomocy rezonansu magnetycznego i pozytronowej tomografii emisyjnej pozwoliły wykazać, że mózgi homoseksualistów i heteroseksualistów różnią się. Jak czytamy „u heteroseksualnych mężczyzn i, jak się okazało, u lesbijek prawa półkula jest znacznie większa niż lewa. Natomiast u gejów i heteroseksualnych kobiet taka asymetria nie występuje.”

Każdy homoseksualista urodził się z tymi predyspozycjami lub zostały one ukształtowane jeszcze we wczesnym dzieciństwie. Nasuwa się więc wniosek, że homoseksualiści wcale nie wybierają swojej orientacji, nie zależy też ona od wychowania czy innych czynników zewnętrznych, a ponieważ parametry mózgu odpowiadające za orientację seksualną nie mogą zostać zmienione - nie można też homoseksualizmu leczyć.

Zachowania homoseksualne możemy zaobserwować oczywiście także w świecie zwierząt - między innymi u szympansów, waleni, psów, kotów i wielu innych. Ciekawe będą więc wyniki badań predyspozycji homoseksualnych u tych zwierząt. Wiele przykładów i badań pokazuje, że homoseksualizm wcale prawom natury nie przeczy, lecz jest ich częścią. Wszystkie informacje naukowe w znacznym stopniu wskazują na to, że homoseksualizm ukształtowany jest na podłożu genetycznym, a nie wyłącznie wychowawczym - jak błędnie zakłada Kościół. Czy więc bóg mógł stworzyć homoseksualistów?

<< Wróć do poprzedniej strony