Teksty

O równym traktowaniu

 Znów dziś usłyszałem zdanie o ateizmie, jako o wierze w nieistnienie Boga. Ba, zdanie! Cały referat! A wydawałoby się, że mój rozmówca to rozsądny człowiek.

   Nie mam już sił tłumaczyć. Dobrze, wygraliście, niech Wam będzie! Ateizm JEST religią!

   Oczywiście, zdajecie sobie sprawę, że odtąd już Wasze  życie nie będzie takie samo? No, niestety, trzeba być konsekwentnym! Trzeba zjawiska o jednakowym charakterze traktować w jednakowy sposób.

   Od dziś naga modelka w „Playboyu” ma mieć przyklejoną do skóry metkę, z informacją, że jej ubranie składa się z 0% bawełny i 0% stylonu, oraz można je prać we wszystkich temperaturach, bo żadna jej nie zaszkodzi. Prasować tego nie radzę, no, ale skoro zechce…

   Od dziś każdy obywatel jest rolnikiem i obligatoryjnie musi zgłaszać się po dopłaty do hektara. Tam wypełnia dokument, w którym poświadcza posiadania 0 hektarów ziemi uprawnej i własnym podpisem kwituje odbiór 0 PLN.

   Każdy obywatel musi posiadać dowód rejestracyjny samochodu, Jeśli go nie ma, należy go wypełnić w taki sposób:

   – marka:   nieznana

   – nr silnika:   nie posiada

   – typ nadwozia:   nieznany

   – pojemność silnika:  0 cm3

   – dopuszczalna ładowność: 0 kg

   – nr rejestracyjny:  nie posiada

   I tak dalej w ten deseń. Oczywiście, za wydanie tego dowodu należy uiścić odpowiednią opłatę i to bynajmniej nie 0 PLN, tylko zgodną z taryfikatorem.

   Każdy obywatel musi posiadać legitymację partyjną. Jeśli nie jest członkiem partii, w rubryce „partia” wpisuje „bezpartyjny”. Oczywiście, w legitymacji muszą znaleźć się odpowiednie pieczątki, potwierdzające wpłatę 0 PLN składek partyjnych każdego miesiąca.

   Każdy obywatel posiada prawo jazdy. Powstaje automatycznie nowa kategoria – 00, która nie uprawnia do kierowania żadnym pojazdem. Oczywiście, trzeba najpierw zapisać się na kurs, trwający 0 godzin i zdać egzamin, odpowiadając na 0 pytań. O licencji pilota nawet nie wspomnę, ponieważ przeglądając forum pod jakimkolwiek artykułem na temat Katastrofy Smoleńskiej, nie mam najmniejszych wątpliwości, że żyję wśród samych pilotów.

   W „Wiadomościach” mają być przedstawiane wszystkie sprawy – te, które się wydarzyły, oraz te, które się nie wydarzyły, ale mogły. Te, które nie mogły, w sumie też – co im będziemy żałować?

   Na uniwersytetach mają powstać nowe wydziały: krasnoludkologii, smokologii, elfologii i inne. Mają zatrudniać po 0 profesorów, 0 asystentów i studiować ma tam 0 studentów. Ale w wykazie muszą zostać ujęte.

   Przejeżdżając obok stacji benzynowej, należy udać się do kasy i zapłacić 0 PLN za 0 litrów zatankowanego paliwa. Koniecznie zabrać paragon!

   W zasadzie należy tak robić z każdym punktem handlowo-usługowym, obok którego się przechodzi i przejeżdża. Na kasę musi za każdym razem zostać nabity przychód, w wysokości 0 PLN.

   Duchowny, żyjący w celibacie, powinien zostać wyrzucony z zakonu, za złamanie ślubów czystości, ponieważ uprawia seks. Ma 0 partnerów i przeżywa 0 orgazmów i uprawiał seks 0 razy, ale, oczywiście, seks uprawia na całego!

   Należy wprowadzić ewidencję dzieci nie poczętych. I wydać im odpowiednie dokumenty. wiadomo – jest papier, jest człowiek.

   Każdy samochód musi zostać wyposażony w wysokościomierz. Nieważne, że będzie wciąż wskazywał 0. Oczywiście, głębokościomierz też jest w standardzie! Podobnie jak wskaźniki uzbrojenia, które będą wciąż pokazywać informację „Niezaładowany”. Kapoki i spadochrony jako wyposażenie obowiązkowe.

   Na każdym obywatelu ciąży obowiązek powiadomienia organów ścigania o niepopełnieniu przestępstwa. Tam należy złożyć odpowiednie zeznania, na przykład o tym, że ten pan w szarym płaszczu nie zastrzelił tej pani w białej kurtce, a nawet nie dotknął jej palcem, ani nie obraził słowem, czy gestem. Z udowodnieniem nie będzie kłopotu, więc co za problem?

   Pana w szarym płaszczu należy posadzić na ławie oskarżonych i sądownie stwierdzić, że nie dokonał morderstwa. Należy go przy tym skazać na 0 lat pozbawienia wolności. No, może jedynie na mandat, ponieważ nie posiadał ważnego biletu na przejazd kolejowy z jednego miejsca do tego samego, którego koszt wynosi 0 PLN, jako należność za przejechanie 0 km koleją, na którą ów pan wprawdzie w ogóle się nie wybierał, ale bilet i tak powinien posiadać.

   Wszystkie banki powinny nam przysyłać monity dokonania wpłaty 0 PLN na nasze konto – bo mieć je musimy – z tytułu zaległości, w wysokości 0 PLN. Dokument należy pokwitować – wiadomo, w banku wszystko musi się zgadzać. Jak nie zapłacimy, wyłączą nam Internet, więc nie zwlekać mi tu, tylko migiem do okienka!

   We wszystkich placówkach na terenie Polski należy prowadzić szkolenia, jak się zachować w czasie trzęsienia ziemi i wybuchu wulkanu, ponieważ statystyki pokazują zatrważającą liczbę 0 wybuchów wulkanów i 0 silnych wstrząsów sejsmicznych. Tych drobnych, od których szklanki spacerują w kredensie, nie liczę, bo moi sąsiedzi nieraz zaaplikowali mi silniejsze i wyłącznie przy pomocy głośników.

   Przed wejściem na bałtycką plażę, należy odbyć przyspieszony kurs ratunkowy, na wypadek ataku rekina. To bardzo ważne, ponieważ ostatnio zaobserwowano w pobliżu aż 0 rekinów!

   A w ogóle, to skandalem jest, że polska Marynarka Wojenna nie ma nawet żadnego wykazu należących do niej lotniskowców! Minister Obrony Narodowej do dymisji!

   Więcej dyrdymałów nie mogę wymyślać, ponieważ właśnie muszę udać się do miasta, zapłacić mandat w wysokości 0 PLN, za odstrzelenie 0 szt. saren w okresie ochronnym oraz za niezgłoszenie faktu nieposiadania broni gwintowanej. Bardzo mnie to martwi, bo skąd ja wezmę to dodatkowe 0 PLN?

   Może i przy odpowiednio pokrętnej argumentacji, twierdzenie, że ateizm jest religią, da się obronić. Przy naciągnięciu kilku faktów może nawet wydać się to logiczne.

   Ale twierdzenie to, zwyczajnie i po prostu, jest bezdennie głupie. 

   Dobra, niech Wam będzie. Idę się pomodlić do Niczego.

<< Wróć do poprzedniej strony